Prywatne miejsce parkingowe notorycznie zajmowane przez intruza, to obecnie bolączka wielu z nas. Problem ten szczególnie dotyka mieszkańców nowopowstałych osiedli, gdzie liczba miejsc postojowych jest mocno ograniczona. Co zatem zrobić, aby wyeliminować ze swojego życia uciążliwy problem? W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby zarówno teren osiedla, jak i samo miejsce postojowe było należycie oznakowane.
Jeżeli chcesz wyciągnąć konsekwencje względem nagminnie zajmującego Twoje miejsce intruza upewnij się, że teren osiedla posiada oznaczenie Strefa zamieszkania (znak D-40) lub Strefa ruchu (znak D-52).
Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej dla Ciebie opcji zabezpieczenia prywatnego miejsca postojowego. Opcji jest kilka. Najtańsza i najczęściej spotykana to tabliczka informacyjna, którą można wykonać na podkładzie z blachy ocynkowanej typu T. Przy wyborze zadbaj o to, aby znajdowała się na niej informacja, o możliwości odholowania pojazdu, w przypadku zajęcia miejsca nie należącego do właściciela pojazdu.
Wariant drugi, podobny do pierwszego, ale wzbogacony o numer rejestracyjny pojazdu uprawnionego do zajmowania danego miejsca. (Zarówno takie tabliczki, jak i inne znaki indywidualne projektujemy i wykonujemy na specjalne zamówienie klienta).
Ostatnia i najskuteczniejsza opcja zabezpieczenia prywatnego miejsca, to montaż blokady parkingowej. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów, a najpopularniejsze z nich to: blokada parkingowa automatyczna sterowana pilotem; blokada parkingowa na kłódkę – słupek blokujący; blokada parkingowa typu mewa – zamykana na kluczyk; blokada parkingowa typu motyl na kłódkę; blokada parkingowa typu U zamykana na kluczyk.Uwaga! Pamiętaj, że na montaż blokady wymagana jest zgoda właściciela terenu lub zarządcy!
Poniżej prezentujemy dostępne typy blokad parkingowych:
Teraz, gdy zarówno osiedle, jak i Twoje miejsce parkingowe są odpowiednio oznakowane, a Twoje miejsce okupuje niechciany pojazd, możesz powiadomić policję lub straż miejską. Za parkowanie pojazdu na cudzym miejscu parkingowym grozi grzywna od 20 do 5000 zł lub nagana a w przypadku konieczności usunięcia pojazdu, jego właściciel zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów z tym związanych.